Apg29.Nu

Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!

INFO

Upplev Jesu budskap på ett enkelt sätt - Besök min populära TikTok-kanal med över 81 000 följare och 1,9 miljoner gillamarkeringar


Med över 81 000 följare och imponerande 1,9 miljoner gillamarkeringar, är min kanal ett populärt och framgångsrikt forum för att sprida evangeliet om Jesus Kristus. Jag har fått höra från många som har kommit till tro genom min kanal och jag är så tacksam för det. 

Jag vill gärna bjuda in dig att besöka min TikTok-kanal, där du kan uppleva en unik och spännande sammansättning av korta videor som är designade för att förmedla Jesu budskap på ett enkelt sätt. 

Med över 65 000 följare och imponerande 1,9 miljoner gillamarkeringar, är min kanal ett populärt och framgångsrikt forum för att sprida evangeliet om Jesus Kristus.

Mitt huvudsakliga mål med min kanal är att inspirera människor att ta emot Jesus och bli frälsta. Jag har fått höra från många som har kommit till tro genom min kanal och jag är så tacksam för det. 

Många av mina besökare vill också att jag ska be för dem under mina livesändningar, där fler och fler ansluter sig varje dag.

Så, välkommen att besöka min TikTok-kanal!

INFO - 2023-04-02 15:56

TikTok Christer Åberg Video Evangelisation Media Social media


0 kommentarer

Kommentera

Alla kommentarer modereras. Antal tecken kvar: 340


Vill du bli frälst och få evigt liv? Ta då emot Jesus genom att be högt:

Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.

Dagens datum

Idag är det söndagen den 19 oktober 2025, vecka 42 och klockan är 18:32. Tore och Tor har namnsdag.

Dagens ord

Joh. 19:15 Men de skrek: Bort med honom, bort med honom! Korsfäst honom! Pilatus frågade dem: Ska jag korsfästa er Konung? Översteprästerna svarade: Vi har ingen annan konung än kejsaren.


Senaste bönämnet

2025-10-19 17:03
Jesus hjälp

0 ber för bönämnet!


Senaste artiklar


Senaste kommentaren

Lars-goran Marklund - 19/10-25 07:10
Det blir inte fred på jorden. När Jesus Kristus kommer med skyarna blir fred. Det är min Tro.

Skrevs i Hur kan det bli fred i Gaza?


Senaste bloggar och medier

  • Politi til stede efter fund af menneskeskelet i skov
  • Medier: Israel suspenderer nødhjælp til Gaza
  • 5Mos 31 & Jos 1 – Byte av ledarskap (MP3 & Video)

Treenigheten

Jesus är Guds Son: fullt ut Gud, fullt ut människa, och ett med Fadern och Anden i den eviga Treenigheten.

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att den som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. (Joh 3:16)


Citatet

Djävulen fruktar inte böner utan hjärta, men han darrar inför en själ som ber.
- Johannes Chrysostomos (349–407)


Mest lästa artiklar idag

1. Världen behöver Jesus - Mitt hopp för landet tändes i helgen
2. Jesus sätter dig fri från hatet
3. Morsan har stuckit
4. Påvens plan: Rädda mänskligheten utan Jesus
5. Tusenårsriket – Det messianska Gudsriket på jorden

TROSBEKÄNNELSEN

För om du med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, ska du bli frälst. (Joh 10:9)

apg29.nu | Cookiepolicy

FACEBOOK TWITTER YOUTUBE TIKTOK INSTAGRAM


Denna webbplats använder cookies.