Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
TV
Hopklipp av "Bolmsö" från en härlig kväll på Kanal 10 Asien den 12 januari 2024. Med Lennart "Nenne" Lindberg, Lars-Uno "Bolmsö" Åkesson och Christer Åberg och ukulelen!
#Nenne Lindberg #Lars-Uno Åkesson #Bolmsö #Kanal 10 #Christer Åberg #Video #TV
Svensson - 14/01-24 21:07
Så vackert att höra. Jag har alltid tyckt om att lyssna på när Christer spelar och sjunger.
Lars-goran Marklund - 16/01-24 00:04
Bra ❤️❤️👍
Lars-goran Marklund - 16/01-24 00:26
Tyvärr kan jag ej sjunga eller spela något instrument men andra gåvor har ❤️Gud gett mig. 💖Jesus💥 har gett mig 💥
💥Tro 👍hopp och ❤️kärlek. Jag är van att stå i skuggan. Hoppas att jag gör något bra. Jag är avundsjuk på människor som är musikaliska.
Bra ❤️
Idag är det onsdagen den 2 juli 2025, vecka 27 och klockan är 08:26. Rosa och Rosita har namnsdag.
Kolosserbrevet 3:23-24 - Och allt vad ni gör, gör det av hjärtat som för Herren och inte för människor.
Jesus, jag tar nu emot dig och bekänner att du är Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst och har fått evigt liv. Amen.
2025-07-01 20:53
bed för mej att herren hjälper mej att få förlängt recept på ögondroppar, svårt att komma fram på telefon,har högt tryck i ögonen vilket orsakat försämrad syn,vill inte bli blind.Jesus hjälp,Tack,
Ge en gåva till Open Doors arbete för de förföljda kristna
Framtiden är förutsagd: Den yttersta tiden - Del 1
Så många profetior har redan gått i uppfyllelse i Bibeln
Vapenvila mellan Israel och Iran
Irankriget: Behöver vi vara rädda?
Fjorton monsterbomber fällda över Iran i natt
Jag är tvagen i Frälsarens blod
Glad midsommar och Gud välsigne dig rikligen
Israels attack mot Iran kommer gå till världshistorien som en otrolig historisk framgång
Lars-goran Marklund - 01/07-25 08:41
Media på Tv talar om Klimat-Förändringar. 💥Näe💥!För (Troende) är det (Tidens tecken)befallt av ❤️Gud ❤️.
💖Jesus Kristus kommer snart!Var beredd.
Skrevs i Ge en gåva till Open Doors arbete för de förföljda kristna